Skip to content

Leczenie uzależnień w Pile

Podjęcie decyzji o leczeniu uzależnienia jest jedną z najbardziej przełomowych w życiu wielu osób. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zachowanie osoby uzależnionej ma ogromny wpływ nie tylko na nią samą, ale również na osoby najbliższe i całe otoczenie. Wiadomo również, że nikogo nie można zmusić do podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii. Osoba uzależniona może skutecznie leczyć się tylko wtedy, kiedy sama tego chce. Jeśli jesteś gotowy, by zmierzyć się ze swoim nałogiem, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Zajmujemy się leczeniem uzależnień w Pile, pomoc uzyskasz w naszym Centrum Zdrowia Psychicznego.

Rozważasz terapię uzależnień? Chętnie Ci pomożemy!

Walka z nałogiem potrafi być bardzo wyczerpująca. Uzależnić się można praktycznie od wszystkiego, od alkoholu i narkotyków poczynając, na Internecie i smartfonie kończąc. Uzależnienia są związane nie tylko z substancjami psychoaktywnymi, ale też z określonymi zachowaniami. Jest to szczególnie destrukcyjne dla dzieci oraz młodych dorosłych. Szybkie podjęcie środków zapobiegawczych może uratować pacjentowi życie. Z tego względu staramy się, aby terapia uzależnień w Pile była szeroko dostępna.

Uzależnienie powoduje cierpienie całej rodziny. W wypadku jej członków mówimy często o zjawisku tzw. współuzależnienia. Konsekwencje nadużywania substancji psychoaktywnych ciągną się przez pokolenia. Mówimy nawet o tzw. syndromie DDA – Dorosłego Dziecka Alkoholika. Dlatego jeśli rozważasz terapię uzależnień, nie mógłbyś podjąć lepszego kroku zarówno dla siebie, jak i swoich najbliższych. Obecnie w Polsce pomoc dla osób zmagających się z nałogiem jest ogólnodostępna. Jeśli potrzebna Ci skuteczna psychoterapia uzależnień w Pile, zgłoś się do nas.

Leczenie uzależnień – szansa i wyzwanie

Nasz zespół doświadczonych specjalistów pomoże Ci wygrać z uzależnieniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niezbędna jest dyskrecja. Obowiązuje nas tajemnica zawodowa. Wiemy, jakim wyzwaniem jest leczenie uzależnień. W Pile możesz skorzystać z oferty naszego Centrum Zdrowia Psychicznego. Terapia uzależnień wymaga zaangażowania nie tylko zespołu terapeutycznego, ale również pacjenta. Potrzebna jest wytrwałość, cierpliwość i wyrozumiałość dla samego siebie. Członkowie rodziny również powinni uczestniczyć w terapii. Jeżeli czujesz się gotowy, aby podjąć współpracę z doświadczonymi terapeutami uzależnień i postawić pierwszy krok na drodze prowadzącej do pozbycia się nałogu, to jesteśmy tu dla Ciebie. Przy obustronnym wysiłku i konsekwencji rozprawisz się z problemami. Swoją decyzją możesz zadbać nie tylko o własne zdrowie, ale i o komfort oraz spokój swojej rodziny.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCIRODO
copyright ® by IMAGO MED 2020