Skip to content

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w Pile

Odczuwasz ostatnio znaczne pogorszenie nastroju, życie utrudniają Ci lęki, a może cierpisz z powodu natrętnych myśli lub zachowań? Psychoterapia to klucz do poprawy jakości Twojego życia. Jeśli Twoje myśli, emocje i zachowania są dla Ciebie źródłem cierpienia, profesjonalna pomoc ze strony doświadczonego specjalisty pomoże Ci zrozumieć przyczyny Twojego stanu i da narzędzia, dzięki którym będziesz mógł nad nim pracować, a z czasem wrócić także do psychicznej równowagi. Jeśli szukasz pomocy w związku z zaburzeniami odżywiania, bezsennością albo nadmierną sennością czy uzależnieniami, w Centrum Zdrowia Psychicznego Imago Med znajdziesz życzliwych i wspierających profesjonalistów, którzy wyposażeni w najnowszą wiedzę i doświadczenie pomogą Ci przezwyciężyć kryzys. 

 Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w Pile

Terapia poznawczo-behawioralna to nurt charakteryzujący się dużą skutecznością w walce z problemami psychicznymi. Opiera się na wielu latach badań i najnowszej psychologicznej wiedzy. Celem terapii jest uświadomienie pacjenta o mechanizmach, jakie zachodzą podczas przetwarzania przez niego rzeczywistości i tego, jak wpływają one na całe jego życie. Następnym krokiem jest zmiana sposobu myślenia, a tym samym, powiązanych z nim odczuć i zachowań. W trakcie spotkań specjalista stara się poznać tok rozumowania oraz wskazać błędy poznawcze, które determinują stan psychiczny. Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w Pile pomoże Ci odzyskać bardziej realistyczne i opierające się na faktach myślenie, które mogło zostać zaburzone przez różne doświadczenia oraz środowisko, w którym przebywałeś. Metoda opiera się na wykonywaniu ćwiczeń, które pozwalają na utrwalanie nowo zdobytej wiedzy oraz oswajanie się z sytuacjami, które wcześniej budziły lęk i inne negatywne uczucia.

Terapia poznawczo-behawioralna w Pile

Terapia opiera się na regularnych spotkaniach, które mają na celu rozwiązać trapiące Cię problemy. Na pierwszych konsultacjach postaramy się ustalić kierunek, w którym będziemy podążać w trakcie wizyt i sprecyzować plan działania, aby znaleźć najlepszy sposób na zmianę Twojego życia. Atmosfera w gabinecie jest przyjazna i otwarta, a podczas rozmów nie musisz się niczego obawiać. Zgodna współpraca pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów, dzięki którym poprawi się Twoje ogólne samopoczucie. Jeśli będzie taka potrzeba, oferujemy także spotkania z psychiatrą, który przepisze leki wspomagające terapię. Połączenie leczenia farmakologicznego ze spotkaniami z terapeutą poznawczo-behawioralnym w Pile pozwoli Ci znowu stanąć na nogi. Nie wahaj się z nami skontaktować, bo szansa na lepsze jutro może czekać tuż za rogiem.

POLITYKA PRYWATNOŚCIRODO
copyright ® by IMAGO MED 2020