Skip to content

Psychoterapia dzieci i młodzieży w Pile

Psychoterapia nadal jest tematem tabu, dlatego nie wspomina się o niej w towarzystwie. Niekiedy trudno jest się przyznać do problemów przed samym sobą, a co dopiero mówić o nich komuś innemu. Tak właśnie funkcjonują dzieci – ukrywają swoje emocje i nieraz niechętnie rozmawiają ze swoimi rodzicami. Z tego względu niezwykle ważną kwestią jest obserwacja zachowania. Na tej podstawie można stwierdzić, czy problem jest na tyle poważny, by rozpocząć interwencję. Z pewnością w sytuacjach trudnych będzie Ci potrzebna pomoc, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum Zdrowia Psychicznego IMAGOMED, w którym prowadzimy psychoterapię dzieci i młodzieży.

Psychoterapia dzieci i młodzieży w Pile – kiedy zwrócić się o pomoc?

Na rozwój dzieci i młodzieży wpływ mają różne czynniki – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Ich ciało oraz umysł dopiero się kształtują. W niektórych przypadkach rozwój dzieci może być zaburzony ze względu na deficyty wynikające z aberracji w czasie życia płodowego (jak na przykład stres doświadczany przez ciężarną matkę) czy uszkodzone geny. Ogromny wpływ na młodą osobę ma rodzina oraz bodźce ze środowiska lokalnego – kontakty z bliskimi, z dalszą rodziną, znajomymi i przyjaciółmi ze szkoły lub otoczenia domu rodzinnego. Wpływ środowiska może być zarówno czynnikiem wspomagającym rozwój, jak i zaburzającym go. Wtedy właśnie warto rozważyć skorzystanie z oferty psychoterapii dzieci i młodzieży w Pile. 

Centrum Zdrowia Psychicznego IMAGOMED – możemy Ci pomóc

Jeśli jesteś młodym człowiekiem mierzącym się z trudną dla Ciebie sytuacją lub jako rodzic dziecka spostrzegłeś coś niepokojącego, nie wahaj się umówić na konsultację. Psychoterapia może znacząco polepszyć jakość życia. Dzięki regularnym spotkaniom z psychologiem specjalista zdiagnozuje problem oraz przedstawi możliwości jego rozwiązania. Posiadamy niezbędną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu udzielamy pomocy w zaburzeniach dotyczących zachowania dzieci i młodzieży, a także w przypadku uzależnień od substancji psychoaktywnych. W razie potrzeby zapewniamy także konsultację psychiatryczną. W niektórych wypadkach współpraca między psychiatrą a psychologiem jest niezbędna. Psychoterapia dzieci i młodzieży w Pile opiera się na regularnych spotkaniach z terapeutą – indywidualnych bądź z osobą towarzyszącą (jest to zależne od wieku pacjenta). Nasz zespół składa się ze specjalistów, którzy mają odpowiednią praktykę w swoim zawodzie. Podczas sesji zapewniamy przyjazną atmosferę.

Zapraszamy na konsultacje!

 

POLITYKA PRYWATNOŚCIRODO
copyright ® by IMAGO MED 2020